Довідковий центр DOM.RIA.com

Рус Укр
Назад

Перевірка нерухомості в Державному реєстрі

DOM.RIA звіряє дані про об’єкт від продавця з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Завдяки такій перевірці покупець отримує максимум достовірної та актуальної інформації, перш ніж зробити вибір. У реєстрі відображається уся база об’єктів нерухомості країни, що реєструвалися з 1 січня 2013 року.

Навіщо перевіряти нерухомість у Держреєстрі?

Це зручний спосіб, який допоможе підтвердити «юридичну чистоту» нерухомості та відсутність прихованих недоліків. Така інформація дуже цінна для покупця, оскільки вона допомагає швидше обрати та придбати перевірену нерухомість.

Які дані DOM.RIA перевіряє у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно?

Право власності: дані про дату та підставу для державної реєстрації, форму власності, наявність співвласників, що може ускладнити процес покупки житла. Інформація про власника та інші конфіденційні дані не розголошуються.

Офіційні дані про арешт на майно або кредит. Завдяки інформації з реєстру на пропозиції можна переконатися про відсутність:

  • незавершеного будівництва;
  • обтяжень у вигляді арешту;
  • невиплаченої іпотеки;
  • інших зареєстрованих прав, крім права власності (наприклад, оренди).

Перевірка та порівняння параметрів в пропозиції з даними реєстру: площа, матеріал стін, кімнатність, цільове призначення земельної ділянки, наявність додаткових прибудов.

Як відображається на сайті пропозиція, перевірена у держреєстрі? 

Такі пропозиції отримують відмітку «Перевірено в держреєстрі». Цій відмітці довіряють покупці DOM.RIA, оскільки вони можуть дізнатися юридичні факти про своє майбутнє житло. 

Якщо інформація, вказана продавцем, відрізняється від даних Держреєстру, усі розбіжності виділяються помаранчевим кольором. 

В електронному реєстрі можуть бути не виявлені відомості про нерухомість. Причин декілька:

  • право власності набуто до 2013 року, і з того часу жодні дії з нерухомістю не проводилися. 
  • в нерухомості відсутня реєстрація, оскільки це об'єкт незавершеного будівництва.

Ранжування перевірених пропозицій в пошуку

Статус на пропозиції «Перевірено в держреєстрі» має таку ж значущість, як і «Перевірені квартири Інспектором RIA» та «Перевірені планування» від забудовників. Тобто ці пропозиції знаходяться в пошуку на високих позиціях, щоб покупець знайшов актуальний та підтверджений контент швидше. Більше про ранжування оголошень читайте тут. 

 Як замовити перевірку об'єкта в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно?

Кожен із об’єктів має свій ідентифікатор — реєстраційний або кадастровий номер (для земельних ділянок). DOM.RIA перевіряє юридичну інформацію про нерухомість за точною адресою (місто/населений пункт, район, вулиця, номер будинку, секції/корпусу, номер квартири) або за реєстраційним/кадастровим номером, що вказує продавець в оголошенні. 

Ця стаття була корисна для вас?
Ми раді, що змогли допомогти Вам!
Дякуємо за відгук.
×
Допоможіть нам поліпшити статтю.
Якщо у Вас є пропозиції, як можна зробити статтю більш корисною, розкажіть нам про це - залиште свій відгук і ми обовʼязково його врахуємо!
Вибачте, під час відправки сталася помилка, спробуйте, будь ласка, ще раз.