Довідковий центр DIM.RIA.com

Рус Укр
Назад

Фотогід: як правильно сфотографувати нерухомість для продажу

Загальні рекомендації

Фотографії дають можливість оцінити стан нерухомості, її планування, розташування і вирішити наскільки вона підходить для покупки. Чим більше фотографій в оголошенні, тим швидше нерухомість знаходить свого покупця.

Пам'ятайте, при перегляді оголошень увагу покупців, в першу чергу, привертає барвиста ілюстрація, і тільки потім опис. Тому ваша задача — показати квартиру або будинок в кращому вигляді, використовуючи найбільш вдалі ракурси.

Загальні правила фотозйомки

 1. Продумайте загальну композицію фото, вона повинна підкреслювати найпривабливіші сторони об'єкта. Спочатку зробіть кілька знімків загального плану всього приміщення, а потім переходьте до деталей: елементи інтер'єру, оздоблення стін, вікна.

 2. Починайте зйомку з внутрішніх приміщень: передпокою, зали, спальні, лоджії, кухні, ванної/санвузла. А потім переходьте до фасаду будівлі і його оточення: двір, об'єкти у дворі, вулиця.

 3. Найкраще знімати приміщення при денному освітленні, фотографії виходять яскравіше і природніше, на знімку не буде темних ділянок.

 4. Залежно від напрямку вікон основних кімнат, вибирайте час дня, коли кімнати максимально освітлені.

 5. Не знімайте навпроти джерел світла, фото будуть темними. Змістіть напрямок зйомки трохи в сторону, і якщо світло з вікон заважає зняти «від дверей», то краще зняти «від вікна».

Як знімати внутрішні приміщення

 1. Щоб кімнати виглядали просторими, бажано винести з них частину меблів. Залиште тільки ту, яка вказує на призначення кімнати. З предметів інтер'єру найкраще залишити тільки великі предмети, а дрібні прибрати.

 2. Приберіть приміщення, упакуйте зайві речі в охайні коробки. Заберіть з кімнат сімейні та особисті портрети.

 3. Перед зйомкою винесіть з передпокою дитячі візочки, велосипеди і т.д.

 4. На фотографіях небажані тварини і сліди їхньої присутності в будинку.

 5. На кухні посуд і каструлі краще прибрати в шафу. Виняток можна зробити тільки для кошика з фруктами. Плита, стільниця і шафки повинні виблискувати чистотою і охайністю.

 6. Звільніть дитячі кімнати від іграшок, одягу, постерів, нагород та інших персональних речей.

 7. Щоб санвузол виглядав охайним, приберіть з нього всі гелі, шампуні і т.д. Поверхня ванної, раковини і кранів повинна бути ідеально чистою. Якщо душова фіранка вже не нова, її бажано замінити або зняти зовсім.

 8. Якщо з вікон кімнати відкривається гарний вид, його знімки доповнять переваги квартири або будинку.

Як не можна фотографувати приміщення

 1. Не знімайте кімнату, стоячи в середині. Приміщення на фотографії здасться набагато менше реального.

 2. Намагайтеся не використовувати спалах, він висвітлює тільки близько розташований простір і робить темними фон і кути. Застосовуйте цого тільки для зйомки окремих предметів інтер'єру.

 3. Не знімайте кімнату з коридору, в кадр не повинен потрапляти укіс двері.

Порада. Перед тим як проводити фотозйомку приміщення прикрасьте його живими квітами.

Як знімати фасади будинків і будівель

 1. Найкраще проводити зйомку з боку фасаду, але при цьому зміститися так, щоб було видно бічну стіну. Або з торця, але щоб при цьому було видно фасад. 

 2. В умовах щільної міської забудови не завжди вдається знайти точку, звідки будівля вийде привабливою, тому оберіть найбільш яскравий, примітний фрагмент будівлі і спробуйте зняти його так, щоб будівля виглядало максимально красиво.

 3. Щоб знімок вийшов вдалим, необхідно щоб сонце «правильно висвітлювало його привабливу сторону». Найкраще, якщо воно знаходиться трохи збоку за спиною — зображення вийде об'ємним, з освітленими деталями та тінями. Якщо сонце буде знаходитися точно ззаду, то через відсутність тіней добре передати обсяг деталей не вийде.

Які фотографії додавати в оголошення

 1. З усіх фотографій виберіть найкрасивішу, краще нехай це буде кімната, і додайте її першою, головною в оголошення.

 2. Не додавайте в оголошення невдалі фотографії. Краще додати менше фотографій, але серед них не буде тих, які можуть відлякати покупця.

 3. Не намагайтеся окремими фото занадто прикрасити квартиру або будинок. Завищені очікування не дозволять вам знайти покупця об'єкта у його реальному стані.

Ця стаття була корисна для вас?
Ми раді, що змогли допомогти Вам!
Дякуємо за відгук.
×
Допоможіть нам поліпшити статтю.
Якщо у Вас є пропозиції, як можна зробити статтю більш корисною, розкажіть нам про це - залиште свій відгук і ми обовʼязково його врахуємо!
Вибачте, під час відправки сталася помилка, спробуйте, будь ласка, ще раз.