Справочный центр DIM.RIA.com

Рус Укр
Назад

Рейтинг забудовника на DIM.RIA

Відштовхуючись від запитів покупців на ринку нерухомості, Аналітичний центр DIM.RIA розробив власний рейтинг забудовників. Основна його задача — допомогти покупцям швидко зорієнтуватися на ринку і придбати житло саме в надійного забудовника.

Для рейтингу забудовників ми виділили наступні критерії:

 

Наявність основних документів у новобудовах (1 бал)

Ліцензія на будівництво, дозвільні документи на проведення будівельних робіт, кадастровий номер і коректне призначення земельної ділянки під будівництво новобудови — це документація, яка має бути у забудовника по кожному багатоквартирному будинку. 

Для заміських типів нерухомості (таунхаусів, котеджів, дуплексів та квадрексів) бал зараховується за наявності кадастрового номера. 

 

Відкрита та повна інформація про наявну повну базу житла у продажу (1 бал)

Покупця, в першу чергу, цікавить актуальна інформація про наявність житла у продажу. Тому за надану інформацію про більше як 50% об’єктів забудовника — додаємо до рейтингу ще 1 бал.

 

Наявність об’єктів у продажу (1 бал)

Наявність нових проєктів у забудовника говорить про його активну позицію на ринку первинної нерухомості. 

 

Наявність побудованих проданих об'єктів (1 бал)

Забудовникам, які побудували та здали хоча б одну новобудову ми додаємо 1 бал до рейтингу.

 

Перевірений хід будівництва новобудов (1 бал)

У забудовника є декілька способів оновлення інформації, щодо ходу будівництва.

Забудовник отримує 1 бал до свого рейтингу, якщо понад 50% об’єктів мають Перевірений хід будівництва Інспектором або за допомогою онлайн- чи відеоперевірки. Інспектори DIM.RIA завжди готові перевірити хід будівництва кожної секції, яка будується у забудовника. 

Онлайн-перевірка ходу будівництва — це перевірка, яка здійснюються через порівняння фото ходу будівництва з реальною трансляцією на будівельному майданчику. 

Відеоперевірка ходу будівництва — ще один вид заочної перевірки, яка відбувається через порівняння фото ходу будівництва з відеозаписом від забудовника. 

Рейтинг забудовника за критерієм “Перевірений хід будівництва” для заміських типів нерухомості (таунхаусів, котеджів, дуплексів та квадрексів) не зараховується через продаж та реалізацію об'єктів в індивідуальні терміни для кожного покупця.  


Забудовник дотримується заявленого терміну введення в експлуатацію новобудов (1 бал)

Звісно, бувають непередбачувані ситуації, але для нас головне, щоб перенесення дати введення в експлуатацію не перетворилось для забудовника непроголошеною традицією. Ми вже давно відстежуємо факт перенесення дати здачі забудовником і не можемо не враховувати це у рейтинг. Допускається одне перенесення на одну секцію.

Даний критерій не впливає на рейтинг для таунхаусів, котеджів, дуплексів та квадрексів, оскільки будівництво заміських проєктів для кожного покупця індивідуально, що не дає можливість перевірити терміни здачі.

 

У забудовника більше зданих секцій (або проєктів у заміських типах нерухомості), ніж тих, що в процесі будівництва (1 бал)

Даний критерій показує ступінь надійності забудовника та динаміку будівництва його об’єктів, оскільки розпочати будівництво не так складно, як довести справу до кінця. 

 

Забудовник на ринку понад п’ять років (1 бал)

Перевіреність часом є і буде в будь-якій сфері, ринок первинної нерухомості не виключення. 

 

Покупці високо оцінюють роботу відділів продажів забудовника (1 бал)

Завжди хочеться мати справу з продавцями, які підберуть найкраще для тебе, враховуючи всі твої потреби. Кожен покупець, який звертався до забудовника через DIM.RIA, оцінює роботу відділів продажів по 10-бальній шкалі. Якщо середня оцінка відділів продажу забудовника 7 і вище, ми додаємо +1 бал до рейтингу.

 

Наявність планувань житла (1 бал)

Згідно з інформацією Аналітичного центру DIM.RIA тип планування є ключовим критерієм при виборі квартири від забудовника для 41% покупців. При наявності планувань у більш ніж 50% об’єктів забудовник отримує 1 бал.

 

Наявність комунікацій на об'єктах (1-2 бали)

Критерій зараховується лише для заміських типів нерухомості. Якщо забудовник підвів усі типи комунікацій: водопостачання, газопостачання, електрика  — до рейтингу зараховується 2 бали, якщо підведено 1 або 2 типи комунікацій з 3-х — зараховується — 1 бал,  якщо комунікації відсутні — 0 балів.

 

Наявність проблемного будівництва 

Статус проблемного будівництва новобудова отримує тоді, коли документально підтверджено, що даний об'єкт не може бути введений в експлуатацію. Якщо у забудовника є один об'єкт з даними статусом — з рейтингу знімаємо 1 бал, за кожен наступний проблемний об’єкт — мінус 2 бали.

 

Новобудови, які в проєкті до рейтингу не зараховуються, через недостатню кількість інформації для перевірки.  

При формуванні рейтингу ми врахували воєнний стан на території України, тому об'єкти, які розташовані в зоні бойових дій, їхні відділи продажів не працюють та будівництво не продовжується — до рейтингу не враховуються.  

Наразі це всі критерії, за якими формується рейтинг. Якщо у вас є побажання, щодо вдосконалення рейтингу або ж запитання, звертайтесь до нас через службу турботи про користувачів RIA.com.

Бажаємо швидко знайти та придбати своє перевірене житло в надійного забудовника!

 

 

Эта статья была полезна для вас?
Мы рады, что смогли помочь Вам!
Благодарим за отзыв.
×
Помогите нам улучшить статью.
Если у Вас есть предложения, как можно сделать статью более полезной, расскажите нам об этом — оставьте свой отзыв и мы обязательно его учтём!
Извините, во время отправки возникла ошибка, попробуйте, пожалуйста, еще раз.